TEOG Sınav Görevi Ücretleri Ne Kadar, Ne Zaman Yatacak?

Genellikle sınıf ve beden öğretmenlerinin iki gün görevlendirildiği, ortaokul branş öğretmenlerinin ise bir gün ile sınırlandırıldığı TEOG görevleri için sınavlar geçti. Peki, öğretmenler TEOG görevleri için ne kadarlık bir ücret alacak ? Her sene olduğu gibi bu sene de TEOG sınavında görevli öğretmenlerimizin ek ders karşılığı üzerinden ücret alacağını söyleyebiliriz.

2015 Ağustos ayında yapılan toplu sözleşme ile birlikte MEB sınavları için öğretmenlerin ücretlerinde iyileştirmeler yapıldı. Bu iyileştirmelerin birinci dönemi kapsamadığını şimdiden söyleyelim.

TEOG sınavında görevli Öğretmenler 5 saat ek ders ücreti alacak. Normalde aldığı ek dersi de alacak. Ek ders saat ücreti 9.77 tl’dir. 1 gün sınav görevi olan Öğretmenler 5×9.77= 48.85 tl 2 gün sınav görevi olan Öğretmenler 10×9.77= 97.70 tl Ama bu ücretler kesintilerle 1 gün sınav görevi olanlar için 46.15 tl’ye düşüyor. 2 gün sınav görevi olanlar için ise 92.30 tl olacak.

Bu ücretlerin ise 2015 Aralık ayında ek derslerin verildiği gün ile birlikte verilecektir. TEOG sınavında polisler 72 tl, hademeler ise 65 tl aldığı bir sınavda böyle ücretler gerçekten öğretmenler için çok kötü şartlar altında yapılan ama az ücretle karşılık görmesi kötü bir durum.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.