Nöbet Ücreti Ne Zaman Ödenmeye Başlanacak?

Bilindiği üzere 2015 Ağustos ayında gerçekleştirilen toplu sözleşmeler ile birlikte birçok kamu kurumunda çalışan memurlar için değişik haklar talep edilmiş ve uygun bulunanlar konuşularak, karara bağlanmıştı. Bu konuşulan maddelerden biri de Milli Eğitim’i ilgilendiren nöbet ücretleri mevzusu idi. Bu nöbet ücreti ile birlikte öğretmenlerin okullarda tuttukları nöbetler için ek ödeme talep etmeleri ve sendikaların bunu toplu sözleşmede dile getirmeleri sonuç vermiş olacak ki toplu sözleşme ile birlikte karara bağlandı.

2016 yılından itibaren her sene artırım ile nöbet ücretleri aylık verilmeye başlanacak. 2016 yılında 98 tl brüt 2017 yılında 138 tl ‘yi görecek. Peki, nöbet ücretleri ne zaman ödenmeye başlanacak ? Ödemelerin başlama tarihi olarak sözleşmede 2016 Ocak ayı başlangıç olarak gösterilmiş olup, bu tarihten itibaren ödenmeye başlanacaktır. Ocak ayı itibariyle başlayacak nöbet ücreti ne kadar olur ?

Ocak ayı itibari ile başlayacak olan nöbet ücreti ile elimize kaba bir hesapla 3 hafta toplam 6 saat nöbet tuttuğumuzu sayarsak 60- 65 tl gibi bir rakam geçebilecektir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.