Lise Öğretmenliği Atamaları Ne Olur?

Soru :

merhaba hocam sizce 2013 tarih öğretmenliği atamaları nasıl olur 4+4+4 bu sene lise atamalarını etkilememişti sizce önümüzdeki sene nasıl olur?

Cevap :

Merhabalar, ben 4+4+4’ün ortaokulların yanı sıra liseleri etkilemesini bekliyordum. Bu bağlamda da lise öğretmenliği atamalarının da yüksek olmasını bekliyordum. Ancak MEB bu sene ortaokul atamalarına daha çok yoğunluk verdi.

Bence seneye ortaokul öğretmenliği atamalarına yine önem verirken liselerdeki öğretmen ihtiyaçlarının daha netleşmesi ile lise öğretmenliklerine de önem verilecek.

Zaten Sayın Bakanımız Ömer Dinçer’in yaptığı son açıklama da liselerdeki öğrenci sayılarının ve norm ihtiyaçlarının şu anda takip edildiği buna bağlı olarak da önümüzdeki senelerde lise öğretmenlik alımlarının hükümetin belirleyeceği öğretmen alımına göre yüksek tutulacağını vurgulandı.

Aslında 2012 öğretmen atamalarında da yüksek olması gerekiyordu; ama demek ki genel ihtiyaç tam olarak belirlenememiş. Bu sene ise her şey daha belirgin olur ve alımlar bu bağlamda artar.

Sizinde aklınıza takılan bir sorunuz varsa UZMANA SORUN TIKLAYIN

Kaynak : 2013 Lise Öğretmenliği Atamaları Nasıl Olur?

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.