İmam Hatip Lisesi Mezunları Kpss Atamları

Soru :

Merhabalar. öncelıkle ıy calısmalar diliyorum.Sorum şu; Ben mesleki açık öğretim lisesi mezunuyum aslında imamhatip mezunuyum kpss ye girdiğim takdirde görebileceğim meslekler neler yani hangi meslekleri secmem daha uygun olur yada hangi meslekler var biraz abes bir soru olabilir ama hic bir bilgim yok ..Şimdiden çok tesekkür ederim yardımcı olursanız çok mutlu olurum iyi çalışmalar..

Cevap :

Merhabalar, İmam Hatip bölümü kpss tercih kılavuzunda “Ortaöğretim kurumlarının İmam Hatip Okulu, İmam Hatip Lisesi, Yabancı Dil Ağırlıklı İmam Hatip Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi, Çok Programlı Liselerin İmam Hatip programı, Çok Programlı Liselerin Anadolu İmam Hatip programının birinden mezun olmak.” grubunda yer alıyor ve bu alandan mezun olanlar kpss başvurularında mezun olunan alan kodu kısmına “2844” yazıyorlar.

İmam Hatip mezunlarının kpss tercihlerinde kullanacakları kpss nitelik kodu ise “2305”.

2012-1 kpss tercih kılavuzuna baktığımızda “2305” nitelik kodu ile alım yapan kurumlar ve alım yaptıkları kpss taban puanları şöyle :

1211911 MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ GASSAL HATAY Merkez  = 90,217 (ERKEK)
1211913 MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ GASSAL HATAY Merkez  = 84,311 (BAYAN)

2012-1 kpss atamalarında ortaöğretim imam hatip alanından başka alım olmamış; ama gelecek atamalarda ne olur bilemeyiz. Ayrıca alan dışı tercih hakkınızda bulunmakta. Bunun için Kpss Alan Dışı Tercih sayfamıza bakmanızı öneririz.

Sizinde aklınıza takılan bir sorunuz varsa UZMANA SORUN TIKLAYIN

Kaynak : Lise İmam Hatip Kpss Atamaları

2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.