Destekleme ve Yetiştirme Kursu Merak Edilenler

2015 Şubat ayından itibaren yoğun bir şekilde devam eden Destekleme ve Yetiştirme Kursları son hızıyla halen devam etmektedir. 22 Ocak tarihi ile birlikte birinci dönem kurslarının sonuna gelinecek ve eğitim iki hafta bir mola verilecektir. Bu kurslar ile ilgili birçok öğretmenimizin aklında soru bulmakta ve bu soruları cevaplandıracak bir yer aramaktadırlar.

Bizde bu sorulara cevap olmak için, en çok merak edilen sorulara cevap aramak istedik.

İşte o sorulardan birisi :

Okulunda haftalık 30 saat fiilen derse giren bir öğretmene, destekleme ve yetiştirme kurslarında haftada en fazla kaç saat ek ders görevi verilebilir?

Kararın 5 ve 6’ncı maddelerine göre genel bilgi ve meslek dersi öğretmenlerinin, aylık ve ek ders ücreti karşılığında haftada 30 saat, destekleme ve yetiştirme kurslarında ise aynı Kararın 8’inci maddesine göre haftada 10 saat daha olmak üzere haftada toplam 40 saat ders okutmaları mümkün bulunmaktadır.

Bu durumda, okulunda rutin müfredat kapsamında haftada 30 saat ders okutan bir öğretmenin, destekleme ve yetiştirme kurslarında haftada 10 saate kadar ders okutması mümkün bulunmaktadır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.