Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümünü Seçmeli Miyim?

Büro Yönetimi ve Sekreterlik alanı kpss atamalarında gerçekten şansı yüksek alanlardan biridir. Pek çok ortaöğretim veya önlisans alanına yönelik atama yapılmazken büro yönetimi ve sekreterlik alanına yönelik her sene atamalar yapılmaktadır.

Bu atamalarda ortaöğretim büro yönetimi ve sekreterlik alanına yönelik olarak çok fazla atama olmasa da her atama döneminde 5-10 arası atama olmaktadır. Bu sayı az gibi görülebilir ancak onlarca ortaöğretim alanına atama yapılmadığı göz önüne alınırsa yine çok kötü bir atama sayısı değildir. (Bkz. Ortaöğretim Büro Yönetimi)

Önlisans büro yönetimi ve sekreterlik bölümü ise önlisans atamalarını incelediğimizde atama oranı çok yüksek önlisans programlarından biridir. 2012 atama kontenjanını incelediğimizde tek atama döneminde 100’ün üzerinde atama yapıldığını ve kpss puanlarının 82 civarında şekillendiğini görebiliyoruz. Ayrıca pek çok önlisans programının atamasının dahi olmadığını vurgulamak isteriz. Her sene iki atama dönemi olmaktadır, önlisans kpss puanı 2 sene geçerlidir böylece bir kpss puanı ile 4 atama döneminde şansınız oluyor ve 3-4 atama dönemlerinde puanlarda daha da düşebiliyor. (Bkz. Önlisans Büro Yönetimi)

Yukarıda yazan bilgileri göz önüne alırsak büro yönetimi ve sekreterlik alanı seçilebilecek alanlardan biridir çünkü hep lise bittiğinde şansı vardır hem de önlisans programına geçişte avantajlıdır.

Sizinde aklınıza takılan bir sorunuz varsa UZMANA SORUN TIKLAYIN

Kaynak : Büro Yönetimi

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.