2009/5 Kpss Yerleştirmeleri

kpssTarım ve Köy İşleri Bakanlığı ile Çevre ve Orman Bakanlığının sözleşmeli olarak alacağı memurlar için kpss 2009/5 yerleştirme açıklaması yapıldı.

Konuyla ilgili olarak ÖSYM’nin haberi şöyledir :

KPSS-2009/5: Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ile Çevre ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Tercih Bildirimi

 

KPSS-2009/5: T.C. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ile T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün

Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak için Adaylardan Tercih Alınması

T.C. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ile T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edeceği sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır. Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2009/5 Tercih Kılavuzunda lisans düzeyindeki sözleşmeli pozisyonlar yer almaktadır.

T.C. Tarım ve Köyişleri Bakanlığının Kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonlarında sözleşmeli olarak istihdam edileceklerin, 28-29 Haziran 2008 tarihlerinde yapılmış olan 2008-KPSS Lisans’a girmiş ve KPSSP3 puan türünde en az 50 puan almış olmaları gerekmektedir.

T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün Kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonlarından tercih yapabilmek için, 28-29 Haziran 2008 tarihlerinde yapılmış olan 2008-KPSS Lisans’a girmiş olmak gerekir.

Adaylar tercihlerini 19-23 Ekim 2009 tarihleri arasında, ÖSYM’nin www.osym.gov.tr internet sitesinde yayımlanacak olan Kılavuzda yer alan kurallara göre, internet üzerinden kendileri yapacaklardır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır.

KPSS-2009/5 Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların bu Kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.