Sınıf Öğretmenliği Alan Değişikliği

Soru :

il içi özür grubundan yer değiştirmem yapılmadı.Merkez köyden il merkezine gelmek istiyorum.Bulunduğum okulda 2 yıl daha çalışıp il içi tayin mi istemeliyim yada yan alanım türk dili oluyorsa Türkçe öğretmenliğine mi geçiş yapmalıyım?

Cevap :

Merhabalar değerli öğretmenim. Bende sizinle aynı durumdayım, sadece yan alanım yok.

Ancak ben sınıf öğretmenliğini çok seviyorum ve alan değiştirmek istemiyorum. Çünkü bana sunulan zihin engelliler sınıf öğretmenliği ve teknoloji tasarım öğretmenliği beni hiç cezbetmiyor. Kendi kendime bu alanlara geçip bir ömür mutsuz olacağıma 1-2 sene daha dişimi sıkarım sonra şansımı denerim diyorum.

Elbette bu tamamen kişisel bir karar, herkesin düşünceleri farklıdır. Sizin yan alanınızda varmış, bence eğer siz kendi kendinize ben Türkçe öğretmenliği yaparım ve bunu yaparken de mutlu olurum diyorsanız alan değiştirin; ama sadece alan değiştirmek ve eşinize kavuşmak için alan değiştirecekseniz bunu bir kez daha düşünün.

Hem zaten merkez ilçedeymişsiniz en kötü her hafta sonu görüyorsunuzdur eşinizi. Bunun hem maddi hemde manevi zorluklarının olduğunu biliyorum ama önümüzde uzun yıllar geçtiğimiz alanda öğretmenlik yapmak var.

Bu karar kendi kendinize ya da benimle birlikte alacağınız bir karar değil, eşinizle birlikte vereceğiniz bir karar.

Umarım hakkınızda hayırlısı olur.

Sizinde aklınıza takılan bir sorunuz varsa UZMANA SORUN TIKLAYIN

Kaynak : Sınıf Öğretmenleri Alan Değiştirmeli Mi?

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.