önlisans sosyal hizmetler ve önlisans sağlık kurumları işletmeciliği

Soru :

selamlar.. hocam ben şuanda 3.sınıf biyoloji öğrencisiyim. ikici üniversite başvurusu yapacağım. bu 2 bölüm sosyal hizmetler ve sağlık kurumları işletmeciliği hakkında bilgi almak istiyorum herkes bir şey söylüyor. ne yapacağım bir karar veremedim . bu bölümlerden hangisi daha ağır basıyor ve ilerde hangisi görevde yükselmem gibi işlerde işime yarar eğer biyolog falan olursam. peki bu bölümlerin kpss atama puanları kaçtır araştırdım bulamadım siz değerli hocamdan yardım bekliyorum. bu bölümler hakkında iş olanakları gibi falan. teşekkürler 🙂

Cevap :

Merhabalar, ikinci üniversite olarak sorduğunuz bölümleri önlisans programı olarak yorumladım.

Şöyle bir baktığımızda önlisans sosyal hizmetler alanından ne yazık ki 2012-1 kpss atamalarında hiç atama olmamış. Buna buradaki konumuzdan bakabilirsiniz.

Sağlık kurumları işletmeciliğine de baktığımız da yine aynı şekilde 2012-1 kpss atamalarında bu alandan da hiç alım olmamış. Buna da buradaki konumuzdan bakabilirsiniz.

Elbette her sene kontenjanlar ve alımlar değişmektedir ancak geçtiğimiz atama döneminde hiç atama olmaması bu alanların önünün çokta açık olmadığına işarettir diye düşünüyorum.

Ayrıca bu bölümlerden memur olursanız yükselmeniz nasıl olur bilmiyorum; ancak kpss önlisans kadroları düz memurluklardır bu alanlarda ancak emekli olana kadar düz memur olursunuz ve kurumunuzda ek sınavlar olursa onlar aracılığı ile yükselebilirsiniz.

Şu anda okuduğunuz alan olan lisans biyoloji alanı bu iki alandan çok ama çok daha iyi bir alan ve ataması daha çok oluyor. Bence bu durumdayken yukarıdaki bölümleri okumanız bana mantıklı gelmiyor. Lisans biyoloji bağlantısına tıklayarak alanınızla ilgili 2012-1 kpss atamalarına bakabilirsiniz.

Sizinde aklınıza takılan bir sorunuz varsa UZMANA SORUN TIKLAYIN

Kaynak : sosyal hizmetler ve sağlık kurumları işletmeciliği

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.