Önlisans Patoloji Laboratuvar Teknikleri Kpss Taban Puanları

Soru :

Merhaba hocam ben patoloji bölümüne gitmek istiyorum sizce iş imkanları nasıl daha fazla ihtiyaç olabilir mi sonuçta sağlık bölümü her zaman her yerde gerekli insanlar var olduğu sürece sizce nasıl bilgi verir misiniz?

Cevap :

Merhabalar, sizin için 2012-1 kpss tercih kılavuzunu inceledik. Bahsettiğiniz patoloji alanı önlisans programı içinde yer alıyor ve  “Patoloji Laboratuvar, Patoloji Laboratuvar Teknikleri önlisans programından mezun olmak.” grubunda yer alıyor. Bu alandan sınava girmek isteyenler kpss başvurularında mezun olunan ala kodu kısmına “1267, 9088” kodlarından kendilerine uygun olanı yazıyorlar.

2012-1 kpss tercih kılavuzuna baktığımızda kpss tercihlerinizde kullanacağınız kpss nitelik kodunuz “3025” olarak görülüyor.

2012-1 kpss tercih kılavuzuna baktığımızda “3025” nitelik kodu ile alım yapan kurumlar ve alım yaptıkları kpss taban puanları şu şekilde :

2213793 KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK TEKNİKERİ TRABZON Merkez = 87,071

Ne yazık ki 2012-1 kpss tercih kılavuzunda sizin alanınızdan sadece bir alım olmuş. Ancak önümüzdeki senelerde nasıl alım yapılacak bu konuda bir şey söylemek doğru olmaz. yüzde olur iki yüzde olur sıfırda olur bunu bekleyip görmemiz lazım.

Ayrıca önlisans mezunu olarak alan dışı tercih de yapabilirsiniz bunun için lütfen BURAYA tıklayınız.

Sizinde aklınıza takılan bir sorunuz varsa UZMANA SORUN TIKLAYIN

Kaynak : Önlisans Patoloji Laboratuvar Kpss Atamaları

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.