Öğretmenlere Sedef Sandık Hediyesi

24 Kasım öğretmenler gününde MEB 81 ilin temsilcisine sedef sandık hediye edecek. Ankara’da Bakan Hüseyin Çelik tarafından sunulacak hediyeler İskilip Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü Oyma ve Sedef Kakma Atölyesi’nde hazırlanarak öğretmenlere hediye edilecek. Bizlerde değerli öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü KUTLUYORUZ…

Mynetin haberinin ayrıntıları için =

ÇORUM (İHA) – 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik tarafından 81 il temsilcisi öğretmenlere verilecek hediyeler, Çorum’un İskilip İlçesi Halk Eğitim Merkezi tarafından üretildi.

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Ankara’ya gidecek olan Türkiye’nin bugünlere gelmesinde en fazla emeği geçen 81 il temsilcisi öğretmenlere Milli Eğitim Bakanı Doç. Dr. Hüseyin Çelik tarafından verilecek hediyeler, İskilip Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü Oyma ve Sedef Kakma Atölyesi’nde üretildi.

Tüm dünyada 5 Ekim’de, Türkiye’de ise Millet Mektepleri’nin açılış günü olan 24 Kasım’da kutlanan Öğretmenler Günü dolayısıyla Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, 81 ilden gelen öğretmenleri kabul edecek. Milli Eğitim Bakanlığı Başöğretmen Salonu’nda düzenlenecek törende Bakan Çelik tarafından öğretmenlere ve yetkililere, Türkiye’de marka olan İskilip Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü Oyma ve Sedef Kakma Atölyesi’nde üretilen ‘Sedef Kakma Sandıklar’ hediye edilecek. Konu hakkında açıklama yapan İskilip Halk Eğitim Müdürü Metin Aklan, öğretmenler için hazırlanan sedef sandıkların tamamlanarak Milli Eğitim Bakanlığı’na gönderildiğini söyledi.

2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.