KPSS Tercih İşlemlerine kimler başvuramaz, kimler başvurabilir?

4/B’LİLER

4/B’li olarak çalışanlar, 2010/2 KPSS tercih işlemlerine başvuru yapabilir. Eğer yerleşirlerse (memur veya 399’a tabi sözleşmeli farketmez), 4/B’li hizmet sözleşmelerini fesih ederek yenigörevlerine geçebilirler. Bekleme süresi bulunmamaktadır.

İŞÇİLER

Geçici veya daimi işçi olarak çalışanlar, 2010/2 KPSS tercih işlemlerine başvuru yapabilir. Eğer yerleşirlerse (memur veya 399’a tabi sözleşmeli farketmez), işçilik görevlerini bırakarak yenigörevlerine geçebilirler. Bekleme süresi bulunmamaktadır.

4924’LÜLER

4924’e tabi sözleşmeli personel olarak çalışanlar, 2010/2 KPSS tercih işlemlerine başvuru yapabilir. Eğer yerleşirlerse (memur veya 399’a tabi sözleşmeli farketmez), 4924’e tabi hizmet sözleşmelerini fesih ederek yeni görevlerine geçebilirler. Bekleme süresi bulunmamaktadır.

ASKERİ PERSONEL VE AKADEMİK PERSONEL

Askeri kurumlarda, gerek muvazzaf gerekse de sözleşmeli olarak çalışanlar, kendi mevzuatlarındaki sınırlamalar hariç olmak üzere (örneğin muvazzaf olarak çalışanlar 15 yıl dolmadıkça istifa edememektir), 2010/2 KPSS tercih işlemlerine başvuru yapabilir. Eğer yerleşirlerse (memur veya 399’a tabi sözleşmeli farketmez), görevlerini bırakarak yeni görevlerine geçebilirler. Bekleme süresi bulunmamaktadır. Aynı durum akademik personel için de geçerlidir.

399’A TABİ PERSONEL

399’a tabi sözleşmeli personel olarak çalışanlar, 2010/2 KPSS tercih işlemlerine başvuru yapabilir. Eğer memur veya 399’a tabi sözleşmeli bir pozisyona yerleşirlerse, 399’lu görevlerini bırakarak yeni görevlerine geçebilirler. Bekleme süresi bulunmamaktadır.

MEMUR OLARAK ÇALIŞANLAR

Memur olarak çalışanlar da, 2010/2 KPSS tercih işlemlerine başvuru yapabilir. Kılavuzda memur kadroları ve sözleşmeli pozisyonlar bulunmaktadır. Memur olarak çalışanlar yeni bir memur kadrosuna atanmaya hakkazanması halinde, istifa edip geçme imkanı bulunmamaktadır. Memur olarak çalışanların, yeni memur kadrosuna atanabilmek için mutlaka muvafakat alması gerekmektedir. Diğer taraftan, memur olarak çalışan eğer 399’a tabi sözleşmeli bir pozisyona atanırsa, muvafakata gerek bulunmamaktadır, istifa ederek 399’lu göreve başlayabilir.

Memurlar.Net

3 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.