Kpss sözleşmeli personel atamaları

Soru :

hocam merhaba.size bir kaç sorum olacaktı. kpss’ye önlisanstan girdim.laborant ve veteriner sağlık mezunuyum puanlar geldikten sonra 15 adet tercih yapma hakkımız oluyor bunları sadece kadrolu olarak mı verebiliyoruz. Yoksa bu tercihlerin içinde  sözleşmelilerde var mı. kadroluların kılavuzu nette açıklandığı gibi sözleşmelilerin de açıklanacak mı. netten araştırdım ama herkes başka bir şey yazmış tam olarak anlayamadım. 4b sözleşmeli iş imkanlarıyla ilgili bir yazı yayınlarsanız arkadaşlarımda bende bundan yararlanırsak çok güzel olur hocam. ücretleri imkanları koşulları tercih şekilleri hangi yolları izleyeceğimi bilmiyorum ve yanlış tercih vermek hata yapmak istemiyorum. sizce sağlık memuru olarak mı veteriner teknikeri olarak mı ağırlık vermeliyim tercihlerimde.hangi kurumları seçebilirim.hangisinin gelme olasılığı yüksek olur.yardımcı olursanız çok sevinirim hocam.çok teşekkür ediyorum.iyi akşamlar.

Cevap :

Merhabalar, önceden sözleşmeli atamalarında kpss tercih kılavuzlarında açık kadroların yanında (S) ibaresi yer alırdı ve bu ibare Sözleşmeli kadro olduğunu belirtirdi. Bu kadroların derecesi de (0) olarak belirtilirdi. Ayrıca bu kadrolar KİT kadrolar olarak adlandırılır ve  KİT’lerin maaşları ve hakları diğer kurumlardaki memurluklardan daha iyiydi.

Ancak ben 2012-1 kpss tercih kılavuzunu incelediğimde ne (S) ibaresi ne de Sözleşmeli ibaresi geçmiyor. En son KHK ile sözleşmeli personeller Kadroya geçirilmişti.

O yüzden bu konuda ne yazık ki şuan için net bir şey söyleyemeyeceğim; ama anladığım kadarıyla sözleşmeli atamalar şu an için yok. En azından kpss puanına göre atamalarda yok. Çünkü incelediğim son 3-4 kılavuzda bu yönde bir açıklama görmedim.

Sizinde aklınıza takılan bir sorunuz varsa UZMANA SORUN TIKLAYIN

Kaynak : kpss sözleşmeli atamaları

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.