Kpss programcı ataması

Soru :

Merhaba hocam benim merak ettiğim soru şu. ben 2012 kpss sınavına girdim ve kpss3 puan türünden 84  puan aldım. Bilgisayar öğretmenliği mezunuyum.kpss 2012-1 tercih kılavuzunu incelediğimde programcı olarak artık bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliğini atadıklarını gördüm. fakat orada şöyle bir şart vardı. programlama dersi veren okullardan mezun olmak. ama hangi okulların buraya girdiği belirtilmemiş. ben Balıkesir üniversitesi mezunuyum acaba ben de tercih edebiliyor muyum memurluk atamasında programcılığı?
bir de sizce bu puanla taşraya atanma şansım yüzde kaç olur?

Cevap :

Merhabalar, evet siz Programcılık bölümünü tercih edebiliyorsunuz. Mezun olduğunuz alan itibari ile. Ancak dediğiniz gibi özellikle her programcılık atamasında 7301 özel koşunu koyulmuş o özel koşulda şunu ifade ediyor :

2.12.PROGRAMCI
“Programcı” kadro veya pozisyonlarını tercih edecek adayların, Bilgisayar Programcılığı eğitimi veren fakülte veya yüksekokullardan mezun olmaları veya diğer fakülte veya yüksekokullardan mezun olanların, Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı veya Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı kurslardan veya yükseköğrenim kurumlarından alınmış Bilgisayar Programcısı Sertifikasına sahip olmaları şarttır.

Ben bu açıklamadan şunu anladım, siz eğitiminizi alırken üniversiteniz siz Programcılık dersi verdi mi? Verdiyse bunu ispatlayabilirseniz atamanız gerçekleşir.

Ya da MEB onaylı bir sertifika almalısınız, ancak böyle atamanız gerçekleşir.

Ayrıca tercihlerde lütfen dikkat ediniz çünkü bazı kurumlar 7301 özel şartından başka özel şartlarda istiyor.

Öte yandan taban puanları genel olarak 82,xxx puanlardan başlıyor ve yükseliyor.

Sizinde aklınıza takılan bir sorunuz varsa UZMANA SORUN TIKLAYIN

Kaynak : Kpss programcı ataması

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.