Kpss Önlisans İçin İlk Resmi Açıklama

Kpss önlisans ve kpss ortaöğretime giren adayların merakla beklediği açıklama hala gelmedi. Ancak Bakan Başesgioğlu bir resmi açıklama yaptı. Ancak bu açıklamada net tarihler verilmedi. ÖSYM tarafından yerleştirmelerin yapılacağı vurgulanırken bu işlemlerin kurban bayramı tatilinden sonra olacağı belirtildi. Haberin ayrıntıları için =

Memurlarnetin haberinin detayları şöyledir :

Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, genel bütçeli kurum ve kuruluşlar, mahalli idareler ve kamu iktisadi teşebbüslerinde, toplam 14 bin 522 adet kadro ve sözleşmeli pozisyona yerleştirme yapılacağını bildirdi.

Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu’nun verdiği bilgilere göre, alınacak personelin 4 bin 105 adedi ortaöğretim, 3 bin 122 adedi ön lisans, 7 bin 295 adedi lisans seviyesinden olacak.

Başesgioğlu, yaptığı açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarının, bu yılın Haziran ayında yapılan merkezi yerleştirme işlemlerinde çeşitli nedenlerle boş kalmış kadroları ile 2008 mali yılı içinde kendilerine tahsis edilen kadrolardan ilk defa açıktan atama yapmak istedikleri boş kadro ve pozisyonlara ilişkin taleplerini Devlet Personel Başkanlığı’na gönderdiklerini ifade etti.

Başesgioğlu, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelikte yapılan değişiklikle, bu yönetmelik hükümleri çerçevesinde yapılan merkezi yerleştirme sonucu B grubuna ait herhangi bir kadro veya pozisyona yerleştirilen adayların (yerleştirilen ve ataması yapılan, yerleştirilen ilgili kuruma başvurmayan ya da yerleştirilen ancak yerleştirildiği kadro/pozisyonunun niteliğini taşımadığı tespit edilen), daha sonraki personel alımları için yerleştirmelerine esas alınan puanla başvuruda bulunamayacaklarının hüküm altına alındığını kaydetti.

Bakan Başesgioğlu, tercihte bulunacak adayların mağdur olmamaları açısından bu hususa dikkat etmeleri gerektiğini vurguladı.

Kaynak :

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.