Kpss Branş Sıralamaları Açıklansın!

Kpss sonuçları açıklandıktan sonra adaylar genel sıraları gördüler; ancak her kpss adayı için en önemli olan şey kpss branş sıralamasıdır. MEB kpss branş sıralaması bazı seneler açıklamış bazı seneler ise ne yazık ki açıklamamıştır. Bu durum da kpss adayları bir karmaşa içinde düşmektedir. Atanıp atanamamakla ilgili. Bu yüzden pek çok kpss adayı aşağıdaki yolu izleyerek kpss branş sıralarının açıklanmasını sağmaya çalışmaktadır. Sizde bir kpss adayı olarak destek verirseniz seviniriz.

1 – http://www.meb.gov.tr/bilgiedinme/bilgiedinme.asp sitesine giriyoruz..

2 – “Elektronik başvuru” yazan kısmı tıklıyoruz..

3 – “Giriş kodunu” , “T.C Kimlik No“yu giriyoruz.. Ardından“Bilgileri Sorgula“ya tıklıyoruz.. Ad ve soyadınız aşağıda gözüküyor..

4 – E mail adresinizi yazıyorsunuz.. Ama kullandığınız bir adres olmalı.. Çünkü size link yolluyorlar.. Bu link bazı maillerde“gelen kutusuna” ya da “spam” ve “gereksizler” kutusuna gelmekte..

5 – Gelen maile tıklıyoruz.. Orada istenen bilgileri doldurup“Gönder”e basıyoruz.. Ardından çıkan sorgulama numarasını bir yere kaydedin..

6 – Başvurunuzun durumunu öğrenmek için ise http://www.meb.gov.tr/bilgiedinme/bilgiedinme.asp tekrardan buraya girip “Başvuru Takip”i tıklıyoruz..

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.