Kpss 2009 Alımları Artık Açıklansın

Adalet Bakanlığının adli hakim ve savcı yardımcılığı ile icra müdür ve müdür yardımcılığı için 2009 yılında yapılacak sınavlara ilişkin takvimi açıklamasına rağmen Kpss 2009 Alımlarınlarının henüz açıklanmamış olması adayları strese sokarken

bunun la ilgili memurlarnet güzel bir haber yapmış. Bizede bu haberi sizlere ve daha geniş kitlelere duyurmak düşüyor :

Bakanlığımızca 2009 yılında açılması planlanan adlî yargı hâkim ve savcı adaylığı ile icra müdür ve müdür yardımcılığı sınav tarihleri ve söz konusu sınavlara basvuru tarihleri asağıdaki sekilde belirlenmistir. Söz konusu sınavlarla alınacak hâkim ve savcı adayı sayısı henüz belirlenmemis olup, ÖSYM ile sınava iliskin protokollerde imzalanmamıstır. 2802 sayılı Hâkimler ve Savcılar Kanununun 9/A maddesinin ikinci bendi uyarınca atama yapılacak bos kadroların sayısı ve sınava iliskin hususlar ayrıca ilan edilecektir.

1- 25 Nisan 2009 cumartesi günü adlî yargı hâkim ve savcı adaylığı yazılı yarısma sınavı, Yükseköğretim Kurulu Öğrenci Seçme ve Yerlestirme Merkezi (ÖSYM) tarafından Ankara’da yapılacaktır.

Basvurular 16 Subat 2009 pazartesi günü baslayacak 6 Mart 2009 cuma günü mesai saati bitiminde sona erecektir.

2- 3 Ekim 2009 Cumartesi günü icra müdür ve müdür yardımcılığı sınavı, Yükseköğretim Kurulu Öğrenci Seçme ve Yerlestirme Merkezi (ÖSYM) tarafından Ankara’da yapılacaktır.

Basvurular 03 Ağustos 2009 pazartesi günü baslayacak 21 Ağustos 2009 Cuma günü mesai saati bitiminde sona erecektir.

3- 5 Aralık 2009 Cumartesi günü adlî yargı hâkim ve savcı adaylığı yazılı yarısma sınavı, Yükseköğretim Kurulu Öğrenci Seçme ve Yerlestirme Merkezi (ÖSYM) tarafından Ankara’da yapılacaktır.

Basvurular 28 Eylül 2009 pazartesi günü baslayacak 16 Ekim 2009 cuma günü mesai saati bitiminde sona erecektir.

İlgililere duyurulur.

kaynak :

3 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.