Endüstriyel Otomasyon Kpss Taban Puanları

Soru :

merhaba.önlisans endüstriyel otomasyon mezunuyum.aynı zamanda gazi üniversitesi elektrik öğretmenliği 4.sınıf öğrencisiyim.önümüzdeki ocak ayında okulum bitiyor.2012 kpss önlisanstan aldığım puanı okulu bitirdikten sonra kullanabilir miyim? Birde endüstriyel otomasyon bölümünden geçmiş yıllarda kaç atama olduğunu bulamadım.bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim.

Cevap :

Merhabalar, mezun olduğunuz önlisans endüstriyel otomasyon bölümün kpss tercih kılavuzunda “Kontrol Sistemleri Teknolojisi, Kontrol ve Ölçü Aletleri, Endüstriyel Otomasyon, Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi, Otomasyon, Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi programlarının birinden mezun olmak.” grubunda yer alıyor ve bu alanlardan mezun olanlar aynı kadrolara atanıyorlar. Bu alanlardan mezun olanlar kpss başvurularında mezun olunan alan kodu kısmına “1221 8542 5330 1160 8551 9069” kodlarından kendilerine uygun olanı yazıyorlar.

Kpss tercih kılavuzuna göre bu grup içinde yer alanlar “3291” kpss nitelik kodu ile tercih yapıyorlar.

2012-1 kpss tercih kılavuzuna baktığımızda “3291” kpss nitelik kodu ile alım yapan kurumlar ve alım yaptıkları kpss taban puanları şu şekildedir :

2212441 ANADOLU ÜNİVERSİTESİ TEKNİKER ESKİŞEHİR Merkez = 87,236
2213623 İL ÖZEL İDARESİ ÖLÇÜ AYAR MEMURU AĞRI  = 85,861

Ne yazık ki Önlisans Endüstriyel Otomasyon bölümününde yer aldığı gruptan 2012-1 kpss atamalarında sadece iki atama olmuş. Bu yüzden önlisans alan dışı atama konumuza bakmanızı öneririz.

Diğer sorunuza gelince, kpss puanınız 2 sene geçerli olacaktır. Bununla ilgili olarak da Kpss Geçerlilik Süresi konumuza bakmanızı öneririz.

Sizinde aklınıza takılan bir sorunuz varsa UZMANA SORUN TIKLAYIN

Kaynak : Önlisans Endüstriyel Otomasyon Kpss Taban Puanları

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.