Diş Estetiği ve Estetik Diş Hekimliği

Laminate porselenler estetik diş hekimliğinde özellikle ön grup dişlerde kullandığımız çok ince seramik materyallerdir. Dişlerinin şeklinden ve renginden memnun olmayan, kırık, aşınmış, üst üste binmiş dişlere sahip olanlarda, diestema dediğimiz dişleri arasında aralık bulunan kişilerde uygulanır. En önemli özelliği dişlerin ön yüzeylerinde ortalama 0.5 mm.lik bir aşındırma yapılarak dişin hazırlanmasıdır.

Diş estetiği tedavi hizmetleri kişinin cinsiyet, yaş, ten rengine ya da yüz şekli gibi kriterlere  göre yapılan porselen laminalar, metalsiz porselen kaplamalar ya da köprüler, diş beyazlatma yöntemleri, onley dolgular,zirkonyum köprüler ya da implant üstü porselenleri kapsamaktadır.

Dişlerinizdeki çürükler, aşınmalar ya da değiştirmek istediğiniz koyu renk dolgularınız kompozit dolgular yapılarak tedavi edilirler. Günümüzdeki kompozit dolgular eskisi gibi dayanıksız ya da renk değiştiren materyaller değillerdir. Amalgam dolguların dayanıklığında ve onlardan daha tutucu olan kompozit dolgular üretilmişdir. Özellikle arka dişler için dayanıklılık, ön dişler için ise  ideal estetiği sağlamak amacıyla farklı yapıda kompozit dolgular üretilmiştir.

6 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.