Çiçeklerin Bakımı ve yetiştirilmesi

Çiçek bakımı ve yetiştirilmesi de dikkat edilmesi gereken bir çok unsur vardır.Çiçekler Hayatımızın her alanında yer almaktadır.

Günümüzde salon çiçekleri çoğunlukla seralarda yetiştirilir. Ancak bu konu sözü edilen çiçeklerin gelişme alışkanlıklarının değişmesi olarak düşünülmemelidir. çiçeklerin doğal çevrelerinde ışığa gereksinimleri olduğu için salon çiçeklerine uygun miktarda ışık sağlanması gerekir. çiçeklerin gerektiği şekilde gelişme ve büyümeleri için ışık çok önemli bir faktördür. Söz konusu çiçekler çok karanlık bir yere konulduğunda çiçek sağlıklı görüntüsünü kaybeder.çiçek bakımı ve çiçeklere gereken önem verilmesi gerekir

Halbuki pencere kenarına ya da yakınına konulduklarında sağlıklı geliştikleri görülür. Açık renkli bir duvar karşısında çiçeklerin daha iyi gelişmeleri ve koyu renkli bir duvar karşısında ise kötüleşmesinin nedeni de budur. Eğer çiçekler karanlık bir yere konulmak zorunda kalırsa bu sorun yapay bir ışık kullanılarak çözümlenebilir. Yapay ışık uygulamada en iyi yöntem florasan lambaların kullanılmasıdır. Çiçekler başka bir odadan yansıtılmış ışık sağlanan bir yere konuldukları zaman daha iyi gelişirler.

Direkt ışık kaynağı almayan bir odada bile özenli bir yönlendirme yapılabildiğinde çiçekler uygun bir gelişme sağlayabilecek yeterli yansıtılmış ışığı alabilirler.Çiçekler için detaylı bilgiler için çiçek sitemize uğrayınız.

4 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.