Aynı Anda İki Aöf Okumak

Soru :

merhabalar ben lise imam hatip okudum üniversite ise önlisans tarla bitkileri okudum.bu yıl işletmeden lisans tamamlamak istiyorum önlisansların sınavsız hakkı var biliyorsunuz. ama aynı zamanda önlisans açıköğretim ilahiyat okumak istiyorum ikiside benim en kısa zamanda yıl kaybetmeden bitirmem gereken bölümler. acaba ikisi birlikte iki açıköğretim okuyabiliyor muyum yoksa sadece birine mi hakkım var bu iki üniversiteyi beraber okuyanlar var nasıl oluyor acaba kafam çok karışık yardımcı olursanız sevinirim. işletmeyi kpss ye lisans düzeyinden girmek için ilahiyat önlisansı ise ücretli öğretmenlik yapmak için istiyorum şu an işsizim çalışmıyorum cevap için şimdiden teşekkürler

Cevap :

Merhabalar, bildiğim kadarıyla aynı anda iki açık öğretim fakültesi birden okunmuyor. Bir örgün bir yaygın aynı anda okunuyor ama aynı anda iki yaygın eğitim olmuyor.

Öte yandan ücretli öğretmen olmak istiyorsanız lisans mezuniyetiniz daha avantajlı olacaktır.

Çünkü ücretli öğretmen alımı yapılırken önce eğitim fakültesi mezunları sonra fen-edebiyat mezunları sonra da lisans mezunları alınıyor ardından önlisans mezunları tercih ediliyor.

Sizinde aklınıza takılan bir sorunuz varsa UZMANA SORUN TIKLAYIN

Kaynak : Aynı Anda İki Açık Öğretim Bölümü Okuyabilir Miyim?

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.