Abdullah GÜL’den 24 Kasım Yemeği

Cumhurbaşkanımız Sayın Andullah GÜL 24 Kasım Öğretmenler günü münasebeti ile öğretmenlere öğle yemeği verdi. Mynetin haberinin ayrıntıları için =

Ankara (AA)- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, değişimlerin gerisinde kalmamak, gelecek nesilleri yeniliklere adapte etmek konusu öğretmenlere büyük sorumluluk düştüğünü belirterek, öğretmenlere ”Sizlerin asla öğrencilerinizin, yetiştirdiklerinizin gerisinde kalmamanız gerekir. Belki anneler, babalar çocuklarının gerisinde kalabilir, kalıyorlar da ama sizlerin asla kalmaması gerekir” dedi.

Cumhurbaşkanı Gül, Çankaya Köşkü’nde 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğle yemeği verdi. Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, yemek öncesinde yaptığı konuşmada, 81 ilden gelen öğretmenlere ve eğitimcilere iki yıldır Çankaya Köşkü’nün kapılarını açtığı için Cumhurbaşkanı Gül’e teşekkür etti; gösterilen yakın ilgiden dolayı da minnettar olduklarını söyledi. Eğitim camiası olarak Türkiye’yi, Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaştırabilmek için olağanüstü bir çaba gösterdiklerini kaydeden Çelik, eğitim alanındaki reform sürecinin de devam ettiğini belirtti.

Öğretmenleri dinlemek, fikirlerini paylaşmak, hem de güzel bir gelenek oluşturmak amacıyla öğle yemeğini düzenlediklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Gül, büyük bir fedakarlıkla görevlerini yapan öğretmenleri takdir ettiğini vurguladı.

”Bütün öğretmenlerimizle gurur duyuyorum” diyen Gül, Atatürk’ün başöğretmenlik unvanını kabul ettiği 24 Kasım’ın Öğretmenler Günü olarak kutlanmasını, ”öğretmenlere verilen değerin önemli bir göstergesi” olarak niteledi. Kutlamaların, öğretmenlerin devlet ve millet hayatındaki özel konumunu en iyi şekilde ortaya koyduğunu ifade eden Gül, Türkiye’nin modern, müreffeh bir ülke olarak bugünlere gelmesinde en büyük payın öğretmenlere ait olduğunu söyledi. Gül, ”Bugünkü gücümüzün öğretmenlerimizin eseri olduğunun bilincindeyiz” dedi.

Eğitime yapılan yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğunu, bunu da her fırsatta dile getirdiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Gül, yatırımların en iyisinin eğitime yapıldığına dikkati çekti. Öğretmenlerin, sorumluluk duygusu gelişmiş, güzel ahlaklı, teknolojiyi kullanan, araştıran ve okuyan, hayatı seven iyi nesiller yetiştirmesinin önemine de değinen Cumhurbaşkanı Gül, ”Her ülkenin gelişmesi, ilerlemesi, insanların potansiyelini harekete geçirebilme gücüne bağlıdır. Bunu sağlayacak olan ise nitelikli eğitimdir. Eğitimin temel direği de öğretmenlerdir” diye konuştu.

Öğretmenleri misafir etmekten duyduğu mutluluğu bir kez daha vurgulayan Gül, ”Milletim ve devletim adına sizlere şükranlarımı sunuyorum” dedi.

7 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.